Architektura

Přehled našich architektonických služeb

Obsah:


Úvodem k architektonickým službám

Architektura a její tvorba tvoří páteř naší činnosti. Jde o komplexní proces navrhování objektů a jejich úprav, rekonstrukcí a přestaveb, do něhož je zapojena krom samotného zákazníka také řada odborníků a profesí.

Kancelář ARCHIT zpracovává návrhy (studie) všech typů pozemních staveb, počínaje rodinnými a bytovými domy po stavby veřejné (komerční a administrativní objekty, stavby pro kulturu a samosprávu). Ve spolupráci s našimi inženýry a odborníky navrhujeme také některé typy staveb průmyslových a inženýrských.

Základním znakem všech našich návrhů jsou:

Studium, diskuze a splnění požadavků investora a uživatelů, okolí, místní regulace a technických norem

Souznění s okolím (kontextem) plánované stavby

Cesta „od celku k detailu“, nikdy ne obráceně

Co možná nejvyšší technická, dispoziční a výtvarná jednoduchost a čitelnost objektu

Skloubení přínosného konceptu celku s dobře vyřešenými detaily

Výše uvedených principů se držíme, protože věříme, že právě tyto nás dovedou k nejlepšímu možnému výsledku.

Chcete vidět výsledky naší práce v tomto oboru? Prohlédněte si naše reference v sekci Projekty, kategorii Architektura.


KONCEPT
Koncepty a ověřovací studie staveb

Celá řada zajímavých investičních příležitostí, ať už jste profesionální investor, developer či jen hlava rodiny chystající se ke stavbě nového obydlí, vyžaduje předběžné ověření a vyzkoušení jejího potenciálu a možností. Možná se Vám naskytne pozoruhodný pozemek, možná výhodná koupě objektu, který by možná bylo možné vhodně upravit a přestavět.

Možná. Vy ale potřebujete vědět dříve, než reálně investujete. A utrácet v této fázi za kompletní studii, na kterou je stejně ještě brzy, to by bylo opravdové plýtvání prostředky i časem.

Nechte si u nás zpracovat pouhý koncept stavby ve formě zjednodušené, ověřovací studie ve variantních řešeních. Ta Vám napoví více, zda jde o investici dobrou a perspektivní či nikoli a ukáže možné směry dalšího řešení.

Zaujala Vás tato služba? Napište nám o více informací!


STUDIE DOMŮ
Návrhy rodinných a bytových domů

Ať už plánujete novostavbu rodinného či bytového domu, rozsáhlou rekonstrukci nebo třeba jen novou, modernější a praktičtější kuchyň, potřebujete spolehlivého partnera, který Vás zodpovědně provede celým procesem navrhování, povolování a provádění stavby. Domov máte jen jeden a není náhodou, že ve většině světových jazyku je slovo Bydlet odvozeno od slova Být.

Investujte své prostředky na bydlení do něčeho, co má opravdový smysl a hodnotu. Přesvědčíme Vás, že projekt “na míru” má svůj význam a koupě typových polotovarů je jen zdánlivě úsporné řešení!

Více informací o inženýrské činnosti spojené s projektováním Vašeho nového domu najdete v projekční části sekce Služby, referenční projekty domů pak v sekci Projekty.

Zaujala Vás tato služba? Napište nám o více informací!


VEŘEJNÉ STAVBY
Návrhy veřejných staveb

Veřejné stavby tvoří drtivou většinu našeho městského životního prostředí. Ať už cestujete, sedíte v kanceláři, nakupujete nebo si dopřáváte kulturní zážitek večerního divadelního představení, veřejné stavby poskytují neuvěřitelně komplexní rám pro obraz našich každodenních životů. Nejenže musejí být krásné a funkční zároveň, ale musí poskytnout dokonalou funkčnost, stejně jako přiměřené náklady na jejich realizaci i provoz.

Pro navrhování takových objektů je zapotřebí dokonalé kooperace týmu profesionálů.

A přesně takový je Archit. Svěřte nám návrh právě Vaší stavby a přesvědčíme Vás!

Zaujala Vás tato služba? Napište nám o více informací!


VIZUALIZACE
Vizualizace a modely návrhů

Samotný návrh objektu je dílem, které se řadí do skupiny tzv. děl nehmotných. Nemá žádnou konkrétní viditelnou či hmatatelnou podobu. Výkresová a textová dokumentace je sice samozřejmostí, ale ne každý má dostatek technického vzdělání a představivosti.

Abyste naše návrhy mohli obdivovat nejen Vy, ale také ti, kterým jej potřebujete prezentovat, vypracujeme pro Vás realistické vizualizace navržených staveb či jejich interiérů, případně fyzický model navrženého objektu v adekvátním měřítku a podrobnosti.

Abychom naše studie zbytečně neprodražovali, nabízíme tyto prezentační nástroje navíc, mimo základní nabídku. Nemusíte se ale bát. Jejich hodnota výrazně převyšuje cenu, o kterou naši nabídku zvýší.

Zaujala Vás tato služba? Napište nám o více informací!


PREZENTACE
Prezentace návrhů a projektů

Otázky prezentace našich návrhů jsme se již dotkli v předchozím odstavci, věnovanému vizualizacím a modelům. Ty však tvoří pouhý základ prezentace, kterou jako developer potřebujete předložit Vašim zákazníkům.

Přesvědčivý vizuální styl, kvalitní grafická úprava s rychle dostupnými údaji o stavbě a jednotkách, skvěle vypadající a fungující webová prezentace projektu, komunikační kanály pro případné zájemce i realitní distribuci, to vše potřebujete zajistit pro úspěch Vašeho projektu. A to vše Vám umíme nabídnout v kooperaci s naší grafickou a webdesignerskou sekcí.

Zaujala Vás tato služba? Napište nám o více informací!